Sayısız savaşlar, felaketler ve zor dönemleri tarihin derinliklerinde  bırakan milletimiz, son olarak 15 Temmuz 2016 günü FETÖ/PDY ihanet şebekesinin  devletimize ve milletimize pervasızca saldırısına şahit olmuştur.
 
Türkiye'nin birlik ve beraberliğini hedef alan hain darbe girişiminin yıl dönümünü yaşadığımız bu süreçte;
 
Bu ihanet şebekesinin milli birlik ve kardeşliğimize kasteden saldırısı Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, başta aziz milletimiz olmak üzere, devlet büyüklerimiz ile vatanına, bayrağına sadık Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Mensuplarımızca püskürtülmüştür.
 
Asla unutmayacağımız ve unutturmayacağımız  15 Temmuz hain darbe girişimi, ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır. Rengini şehitlerimizin kanından alan Ay-Yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi yurdun dört bir köşesinde meydanlarda tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimi vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canlarını vererek, kanlarını dökerek engellemiştir.
 
            Günler ve geceler boyunca tuttukları demokrasi nöbetleri ile de ''BU AZİZ VATAN SAHİPSİZ DEĞİL'' mesajını tüm dünyaya emsali görülmemiş bir biçimde bir kez daha haykırmıştır.     Ülkemizin bekasına, birliğine ve beraberliğine, huzuruna ve geleceğine göz diken tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verilen mücadeleden asla taviz verilmeyecek ve kararlılıkla sürdürülecektir .   
 
Bu düşüncelerle tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet uğruna 15 Temmuz demokrasiye darbe girişiminde, hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının onların bize emaneti olduğu gerçeğinden hareketle daima yanlarında olacağımızı da bir kez daha vurguluyor; Sizleri en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.