Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921'de Mustafa Kemal ATATÜRK' e  "Gazi" unvanı verildiği günün yıldönümünü "Gaziler Günü" olarak kutlamaktayız.
         Bugün, kahraman gazilerimize vefa duygularımızı ifade etmek için önemli bir fırsattır. Şehitlik ve gazilik,  milletimiz için şereflerin en yücesidir. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Var olduğu günden bu yana vatanını ve değerlerini canından aziz bilmiş, varlığına yönelen tehditlere karşı her türlü güçlüğe göğüs gererek, omuz omuza mücadele etmeyi ilke edinmiş bir milletin mensupları olarak, şehit aileleri ve gazilerimiz için her zaman daha iyisini yapabilmenin gayreti içerisindeyiz ve olmaya da devam edeceğiz.
         Bu duygu ve düşüncelerle başta gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilik mertebesi ile şereflenmiş hayatta olan gazilerimize de sağlık ve huzur dolu ömürler diliyorum.
 
                                                                                                                                                                                                                   Dr. Erdinç YILMAZ
                                                                                                                                                                                                                Sivrihisar Kaymakamı V.