Öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamı, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yana uygulanan Uyum Haftası kapsamında Hasan Karacalar  İlkokulunda düzenlenen uyum haftası etkinliklerine Kaymakamımız Sayın Dr. Erdinç YILMAZ ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Eyyüp MUTLU birlikte katıldı. 
         Birinci sınıfa yeni başlayan öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden Kaymakamımız yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.
         İlkokul 1. sınıf öğrencilerini  kapsayacak şekilde genişletilen Uyum Haftası uygulamasına bu yıl Ortaokul 5. sınıf öğrencileri de eklendi. Buna göre, okul öncesi, ilkokul birinci ve  ortaokul beşinci sınıfa devam edecek öğrenciler için uyum haftası 14 Eylül Cuma gününe kadar devam edecektir.
         Hafta boyunca öğrencilerin geldikleri okula daha kolay uyum sağlamaları amacıyla çocuk-aile-öğretmen tanışma programları, okul ve eğitim ortamını tanıma, arkadaşlarla oyun oynayarak kaynaşma gibi bir dizi etkinlik düzenlenecektir.